
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 2 A |
| Color | White |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Plug |
Stock: 65
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09130
Ext.Price$0.09130
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09130 | $0.09130 |
| 10 | $0.08199 | $0.81990 |
| 50 | $0.07363 | $3.68150 |
| 100 | $0.06692 | $6.69200 |
| 500 | $0.06083 | $30.41500 |
| 1000 | $0.05529 | $55.29000 |
| 3000 | $0.05137 | $154.11000 |
| 5000 | $0.04773 | $238.65000 |
